-

Fenntarthatósági témahét 2021.

P1020374-tmbIdén április 19-23. között hirdették meg a Fenntarthatósági Témahetet.

 

 

A 2020/2021-es tanév kiemelt témái az erdő mint ökoszisztéma, a zöld gazdaság és a fenntartható közösségek.

A környezet védelme és a fenntarthatóság érdekében egyre több civil, szervezet és önkormányzat tesz lépéseket, kezdeményezéseket. Globális felmelegedés, vízhiány, csökkenő energiakészlet, klímaváltozás. A szemétleváltásra a gyermekek a legfogékonyabbak. Fontos, hogy már iskolás korban megismerjék a téma fontosságát és felfigyeljenek személyes érintettségükre, hiszen kis odafigyeléssel ők is sokat tehetnek a Föld védelméért.

Mivel ökoiskola vagyunk, kiemelten fontos, hogy tanulóink ebben a témakörben is motiváltak legyenek. Ennek érdekében az 5., 6., és 7. évfolyam minden osztályában az online technika és osztályfőnöki órák keretében feldolgoztuk a témát.

Tanulóink szorgalmi feladatokat is kaptak, hogy mutassák be elképzeléseiket, hogy mit tennének ők a fenntarthatóság érdekében. Az osztályok elképzeléseit és érdekességeit a honlapon is megjelenítjük.

Szabó József
Varga Annamária