Informatika

Az oldalon letölthető anyagok, feladatok, hasznos linkek találhatók témakörönként csoportosítva.
A feladatok mellékletei külön linken találhatók, több állomány esetén zip fájlba csomagolva.
(Letöltés: jobb kattintás ⇒ "Hivatkozás mentése más néven...".)

A számítógépes terem rendje

A számítógépes terem rendje:

• A tanulók csak tanári felügyelettel tartózkodhatnak a teremben!
  • A teremben ételt és italt fogyasztani tilos!
  • A számítógépek működési rendellenességeit azonnal jelezni kell a teremben tartózkodó tanárnak!
  • Saját adathordozót a terembe behozni vagy azokról a számítógépekre bármilyen adatot felrakni tilos!
  • A gépteremben rohangálni, szaladgálni, hangoskodni tilos!
  • Az internetről semmiféle anyag nem tölthető le!
  • Programokat csak a szaktanár és a rendszergazda telepíthet!
  • A számítógépek hálózatba vannak kötve. Akik a hálózatot használják kötelesek betartani a hálózati szabályokat. (mentés, saját könyvtár)
  • A számítógépeket csak rendeltetésszerűen szabad használni!
  • Semmilyen fájlt törölni, vagy a számítógép beállításait megváltoztatni tilos!
  • A számítógépeket minden óra végén ki kell kapcsolni!
  • A termet csak a székek helyére rakása után lehet elhagyni!
  • A teremben a táskát behozni nem szabad, a folyósói szekrényben lehet tárolni!
  • Bármilyen kár esetén az okozónak a kárt meg kell térítenie!

Alapismeretek

Szövegszerkesztés

Grafika

Prezentáció

Hálózatok, internet

Táblázatkezelés

Programozás

Hasznos oldalak

Tankönyvek, útmutatók

60+ tanfolyam

A könyvtár házirendje:

• A könyvtár kölcsönzési szolgáltatásait csak a beiratkozott olvasók vehetik igénybe.
  • A könyvtár kölcsönzési szolgáltatásai a nyitva tartási időben vehetők igénybe. A könyvtár nyitva tartása a könyvtár bejáratánál látható.
  • A könyvtárban az olvasók kötelesek betartani a könyvtári viselkedés elemi szabályait, amelynek értelmében nem hangoskodnak, nem zavarják olvasótársaikat, és rendeltetésszerűen használják a könyvtár állományát és eszközeit.
  • A kölcsönzési határidő 2 hét.
  • A könyvtárba élelmiszert behozni tilos!
  • Az olvasó köteles betartani a kölcsönzési határidőket, és biztosítani a könyvtári dokumentumok épségét. A megrongált és elveszett könyveket köteles pótolni.
  • Egy időben egyszerre 2 db könyv lehet nálad. A kölcsönzés ingyenes. Az iskolai könyvtárból szeptember 1-től május 31-ig lehet kölcsönözni.

A házirend betartása minden látogató számára kötelező!

Könyvtári nyitvatartás

HÉTFŐ  09:55 - 10:40      11:55 - 12:40