-

Mobil planetárium

P1020374-tmb December 11-én utazó planetárium érkezett iskolánkba.

 

 

2019. december 11-én utazó planetárium érkezett az iskolánkba. Ez nem volt más, mint az aulában felállított 8 méter átmérőjű, 60 ember befogadására alkalmas félgömb alakú sátor, melynek belsejében vetített előadást nézhettek meg a gyerekek. A 4.a-sok és 3.a-sok nagy örömmel fogadták az eseményt, mivel az első félévben éppen ez feldolgozandó (projekt) témájuk. Természetesen nem csak ők, hanem minden osztály részt vehetett az egész nap zajló programon. A normál tanórákhoz illeszedő 45 perces előadások látványos felvételek segítségével ismertették meg a naprendszert, az Univerzumról alkotott tudományos elképzeléseket. Az egyes előadások illeszkedtek az éppen jelen lévő korosztályhoz.

Élvezetes utazást tehettünk a bolygók csodálatos világába, lenyűgözőek voltak a legnagyobb teleszkópok által feltárt csodák, szinte karnyújtásnyira került a végtelen.